Ubuntu

Aktualizace Ubuntu

Buďte si vědomi, že přechod mezi jednotlivými verzemi není ani zdaleka tak jednoduchý, jako obvyklá aktualizace. Nezapomeňte si proto uložit veškerou svou práci a důležité dokumenty pro případ nouze zazálohovat, například přes webové úložiště Ubuntu One. Počítejte také se zdržením, povýšení systému standardně zabere asi 20 - 30 minut, ale na některých počítačích může trvat i mnohem déle, v závislosti na rychlosti připojení a hardwarových parametrech daného zařízení.

Postup aktualizace

 1. Spusťte správce aktualizací
  Tuto akci provedete například vyhledáním slova "správce aktualizací" v dashi, nebo přímo skrze systémové menu v pravém horním rohu.
 2. Zkontrolujte dostupné aktualizace
  Po otevření správce aktualizací klikněte na tlačítko "Zkontrolovat". Systém si ověří, které balíky může aktualizovat a uloží si je do databáze.
 3. Aktualizujte
  Jakmile je kontrola dokončena, klikněte na tlačítko "Aktualizovat". Zobrazí se poznámky k vydání. Pokud si přejete systém povýšit na novou verzi, pokračujte tlačítkem "Aktualizovat" a držte se aktualizačních pokynů.

Aktualizace z nejnovější verze Ubuntu na aktuální vývojovou verzi Ubuntu

Pozor: instalace vývojové verze může způsobit neočekávané chování počítače, či dokonce ztrátu dat. Není tak doporučeno tento software nasazovat do produkčního prostředí, dokud nedosáhne své stabilní verze.
 1. Spusťte správce aktualizací
  Otevřte aplikaci terminál z nabídky Dash a zadejte následující příkaz: "update-manager -d" (bez uvozovek)
 2. Aktualizujte
  Přejdtěte na novější verzi distribuce klepnutím na tlačítko "Aktualizovat" a dále postupujte podle instrukcí na obrazovce.